2

 

DVI CİHAZI... DÜNYADA

 

İLK..!

 

10kV Gerilim Dedektörü

 

 36 kv Gerilim Dedektörü  

 

 154kv Gerilim Dedektörü  

 

 380kV Gerilim Dedektörü

 

YERİNE TEK VOLTAJ DEDEKTÖRÜ KULLANIN...! 

 

Her Seviye Gerilim Dedektöründe Rakipsiz Teknoloji

   

 OG YG Voltaj Gösterge Cihazı

 DVI OG YG GERİLİM Dedektörü İle

 Tehlikeli İndüksiyon Gerilimlerini Anında Tespit Edin...! 

  

100V-100kV ve

100V-500kV Olmak

Üzere İki Çeşit...

 

10kV, 36kV, 154kV, 380kV Gerilim Dedektör Yerine Tek Dedektör Kullan...!

DVI-500 Kullan.

 

10kV, 36kV, 154kV Gerilim Dedektör Yerine Tek Dedektör Kullan...!

DVI-100 Kullan.

 


 

TÜM OG YG GERİLİM TEST VE ÖLÇME İÇİN...TIKLAYIN... 

Karışıklıkları, Teferuatları Azalt İş Güvenliğini Artır...!

Nasılmı...? Lütfen Dikkatlice Okuyunuz...

 

 

 

yuksek gerilim kontrol kalemi

DVI-100 OG yüksek gerilim kontrol kalemi

154 kv gerilim dedektoru

 

DVI-500 OG YG Gerilim Ddektörü

380 kv gerilim dedektoru;

 

HVA-2000 Yüksek Gerilim OG Ampermetre

OG HATLARDA ARKA PLANDA SES VE IŞIK UYARISIN HANGİ VOLTAJ SEVİYESİNDEN GELDİĞİNİ GÖRÜN...

 

ÜSTÜN ÖZELLİKLER İLE OG ve YG VOLTAJ DEDEKTÖRÜNE YENİ BİR BAKIŞ AÇISI..!

       Mevcut klasik sistemler asla 100V İle 100KV (yada 100V ile 500KV) arasında adım adım voltaj varlığını test edemezken, DVI og ve yg gerilim dedektörü hem gerilimin varlığını her seviyede test eder hemde Voltaj değerlerini adım-adım ekranlar. DVI og ve yg gerilim dedektörü cihazı voltajı algıladığında güçlü bip sesi ile ve güçlü led uyarı ışığı ile voltaj varlığını anında ve güçlü bir şekilde ihbar eder ancak gelen seslerin ve ışıkların hangi gerilim seviyesinden geldiği LED ve parlak ekranla voltaj değerinide ekranlar ve mühendis ve teknisyenlere çok büyük avantajlar sağlar ve hattın başı/sonu  incelenmesi içinde fikir verir.
      Elektrik İş güvenliğini sağlamak için DVI og ve yg gerilim dedektörü kullanıldığında Voltaj algılandığında gelen bip sesleri ve ışık kırpışması ile birlikte ekranlanan voltaj değerine göre hatta yaklaşıp yaklaşmıyacağımızı veya yaklaşacaksak kaç metre mesafeden yaklaşmamız gerektiği konusunda bize fikir verir. DVI og ve yg voltaj dedektörü ile çok kolay bir şekilde Enerji dağıtım firmalarının kurumlara verdiği voltajın seviyesi hakkındada fikir sahibi olunabilir.
 

ELİNİZDEKİ ESKİ ÜSÜL NEON TİPİ OG VOLTAJ DEDEKTÖRLERİ DVI OG YG GERİLİM DEDEKTÖRÜ İLE DEĞİŞTİRİN..!
 

100V-36KV NEON GÖSTERGELİ VEYA 100V-500KV OG Şebeke Voltaj Dedektörü YERİNE KULLANIN..!
 

    DVI-100 ve DVI-500 og ve yg gerilim dedektörü Olmak Üzere İki Model, faz-toprak arası 100V ile 100kV (faz-faz arası maximum 173kV denk gelir) OG YG Ve 100V ile 500kV (faz-faz arası maximum 865kV denk gelir) OG YG Gerilim Dedektörü, Voltaj Dedektörü, OG ve YG Gerilim Dedektörü Olarak Dünyada Var Olan En İleri Teknoloji Cihazlar Olup kurumlara ve işletmelere Çok büyük Avantajlar Sağlar.

     Universal yapısı ile her türlü mesafeye uzatın hattın canlı olup olmadığını yüksek uyarı sesi ve ışık ile hattı kontrol edin, öğrenin, 1,5metre sabit yada 5metre, 8metre, 10metre yada 15 metreye kadar uzayan teleskopik iç içe geçebilen istanka ile aynı zamanda hattaki voltajıda görün..!
         
 

    DVI OG YG GERİLİM DEDEKTÖRÜNÜ NERDE KULLANIRIM???

   1.  100V İle 36kV hatlarda voltaj dedektörü olarak. (sesli, ışıklı ve votaj değeri göstergesi)
    2.  100V İle 154kV hatlarda voltaj dedktörü olarak.  (hat toprak arası 100kV kadar gösterir)
   3.  100V ile 380kV Hatlarda voltaj gösterge dedektörü olarak. (hat toprak arası 500kV kadar ölçme yapar)
 

   İLETİM VE DAĞITIM SİSTEMLERİ VOLTAJ GÖSTERGE CİHAZI

 

 

   Yüksek Gerilim Ölçmede OG Şebeke Dedektörü ile Özellikle TEK Kişi ile Ölçüm Yapabilmek Önemlidir. Hat Başı Hat Sonu Voltaj Düşmelerinin Tespittinde Fikir Sahibi Olunabilir. Klasik OG Şebeke Dedektörü ile sadece voltajın varlığı ölçülürken özellikle YG Voltaj Dedektörü ve OG voltaj dedektörü ölçme şeklini bir adım daha ileri götürerek, Voltajın varlığını sesli, ışıklı ve ışığın yoğun olduğu zaman diliminde  8-10metre uzağa uzatılan geniş ekran DVI ile voltajın değeride rahatlıkla okunabilmektedir. Cihazın sayısız avantajları mevcuttur. orta gerilim malzemeleri ile birlikte kullanılması özellikle tavsiye edilir.

   OG Şebeke Dedektörü ile orta gerilim hat kontrolü ve yüksek gerilim hat kontrollerinde ve YG OG dağıtım sistemleri ile havai hat ve yer altı hatları voltaj göstergesi cihazı olarak kullanılan neon göstergeli eski sistem yerine rahatlıkla kullanılır. DVI-500KV cihazı 0.1KV ile 500KV arasındaki voltaj göstergesi olarak çalışır. Cihaz otomatik ayarlıdır ve herhangi bir seçici anahtar ihtiva etmez. DVG değerleri 3 dijit ve 1.45” ebatında parlak led ile okunabilir. Ek olarak cihaz 100VAC üzerindeki voltaj değerlerini algıladığındada sesli uyarıdada bulunur. Cihaz ayrıca otomatik kapanma özelliklerine sahiptir ayrıca dört dakika kullanılmadığındada kapanma özelliğine sahiptir. İki adet prob DVI-500 ile birlikte pakete dahildir, bunlar; 6” çengel şeklindeki havai hat ölçüm probu (HP-DVI-6) ve 2” küçük boydaki (HP-DVI-2) dağıtım sistemleri çengeldir Basitçe hava hat ölçümlerinde doğru probu seçerek yerine takınız, gerek yeraltı iletkenlerinde ve gerekse yer üstü iletkenlerde her zaman stankaya ihtiyaç duyulacaktır. DVI-500T voltaj gösterge cihazı yer altı dirsek tipindeki elektrik taşıyıcılarında voltaj ölçümünde yer altı probu (IEP-DVI-5) rahatlıkla kullanılabilmektedir.

   Her iki DVI cihazı için istenirse opsiyon olarak sahada ölçüm yapmadan önce cihazların çalışma ispatı için P-DVI test cihazı ile DVI cihazlarının çalışması son larak test edilebilir.
DVI voltaj dedektörü, üzerinde çalışma yapıcağınız hat veya şalt tesisinden önce, kendini sınama test butonu ilede mutlaka cihaz çalışması son kez test edilmelidir.  Anlaşılacağı üzere DVI cihazında personel güvenliği en üst noktaya çıkarılmıştır. Personel hatta veya şaltta çıkıp işlem yapmadan önce cihazı çok kolay bir şekilde 10metreye kadar uzatarak hatta voltajın VAR/YOK olduğunu kontrol edebilir.

   DVI için farklı teleskopik çubuklar mevcut olup, teleskopik stankalar butona basılarak 15metreye kadar uzatılabilir opsiyonlar içerir, bu çubuklar minimum olarakta 115cm (Stankaya göre değişir) kadar kısalabildiklerinden hem kolay taşınabilir hemde oldukça işlevsel yapıya sahiptirler.
DVI oldukça estetik ve zor şartlara göre tasarımlar içerir, uzun yıllar kullanılacak şekilde yapıya sahiptir.

   Eskimiş klasik neon göstergeli OG voltaj gösterge cihazınız/sistemlerinizi bu sistemle değiştirin daha güvenli bir ortamda çalışın.
 

     PATENTLİ ÜÇGEN TUTMA YAPISI MANEVRA ESNASINDA MANEVRA ÇUBUĞU ELDEN KAYMAYI, STANKANIN İSTENMEYEN DÖNÜŞLER YAPMASINI KESİNLİKLE ÖNLER.


  Her Parça uzatıldığında çubuklar otomatik olarak kilitlenerek çok muhakem bir yapı oluşur. Oldukça Hafif ve üniversal ağız yapısı ilede istenrise manevra stankası daha yüzlerce amaç içinde ucuna takılan farklı aparatlarlada çok işlevselli bir çubuk halini alır. (PATENTLİ CİHAZ, Made in USA)

   Ayrıca Teleskopik stankanın son parça florasan özellik taşımakta olup karanlıkta özellikle parlayarak iş güvenliğini çok daha ileri taşır yapıdadır.
Teleskopik stankanın tutma gövdesi aynı zamanda hafif kumlu gövdeli olup elden aşağı veya yukarı doğru kaymasıda önlenmiştir.

 

     380kv-gerilim-dedektoru .  og-yg-gerilim-stanklasi

 

Tutma Gövde yapısı üçgen yapıda olduğundan ve hafif kumlu yüzey özellikle manevra ıstankası olarak manevra esnasında elden sağa sola dönmeyi/kaymayı ve bir şey çekerken veya iterkende kumlu yüzeylede manevra stankasının ani elden kayarak kişinin dengesini kaybederek düşmesinide önler, iş güvenliği için çok önemli bir yapıdadır. (PATENTLİ YAPI)
   

 


 

DVI-500T/K02: Yukarıdakilere ek  olarak PT-DVI Test cihazı dahildir.

DVI-100T/K02Yukarıdakilere ek  olarak PT-DVI Test cihazı dahildir.

 

og-yg-gerilim-stanklasi

 

Sipariş Kod No: 7.7metre
8metre uzanan stanka ile istenen yükseklikteki AG OG YG Voltaj değerleri test edilebilir.
 

Diğer Boydaki Stankalar için Tıklyanız...

 


 

Sipariş Kod No: DVI-500T/K01
0.1V -500kV arası ölçme ve test cihazı DVI-500T Ek olarak yer altı ve yer üstü ölçme probları ve sert taşıma çantası.

Sipariş Kod No: DVI-100T/K01
0.1V -99kV arası ölçme ve test cihazı DVI-100T Ek olarak yer altı ve yer üstü ölçme probları ve sert taşıma çantası.

 

 


DVI (Digital Voltage Indicator) CİHAZ FİLMİNİ İZLEYEBİLİRSİNİZ.

YETENEKLİ PRX69D GERİLİM DEDEKTÖRÜ İÇİN TIKLAYINIZ...

 

-