0STATİK DEŞARJ ÇUBUKLARI VE KURTARMA ÇUBUKLARI

PROFESYONEL, GÜVENİLİR, DAYANIKLI, KULLANIŞLI VE 150 YILLIK TECRUBE İLE SONUÇLANAN TASARIM

HASTINGS FIBER GLASS INC DÜNYANIN EN BÜYÜK İZOLE ÇUBUK VE MÜDAHELE MALZME ÜRETİCİSİ

HONEYWELL DÜNYANIN EN BÜYÜK 94 FİRMASI OLARAK FİRMAMIZ SALISBURY GRUBUNU TÜRKİYE GENEL DAĞITIMINI YAPAR

VE SALISBURY DÜNYANIN EN BÜYÜK ELEKTRİK MALZEME ÜRETİCİSİDİR

 

DİKKAT : OG METAL CLAD PANOLAR, ŞALT SAHALARI, AG PANOLARA İMALAT AŞAMASINDA Salisbury by Honeywell KÜRELİ SAPLAMALARINI monte ederek  TOPRAKLAMA KELEPÇELERİNİN RAHATÇA STATİK ELEKTRİĞİ TOPRAĞA AKITMASI SAĞLANABİLİR. TÜM İLETKENLER ÖZEL İMALATTIR, ARK AKIMLARINDA ERİMEZ, ARK SIÇRAMASI YAPMAZ YAPIDADIR

ag-og-bara-saplama-desarj-noktası-olusturma

 

Salisbury by HONEYWELL Deşarj ve Kurtarma çubukları, statik elektrik deşarj ıstakası, kondansatör deşarj Istankası oldukça kullanışlı ve dayanıklı yapısı ile sektörde lider firmadır, özellikle  deşarj çubuklarında oldukça geniş yelpazeye sahibi olan Honeywell (diğer markamız Hastings Hot Stick'tir.) , Bronz alaşımlı metal yapısı ile güvenli çalışma alanı oluşturmak için daha önceden muhtemel statik elektriğin kaldığı noktaları elektrik iş güvenliği içerisinde ilgili noktanın enerjisini deşarj etmeyi sağlar, öte taraftan deşarj yapılmak istenen noktaların muhtemel enerjili olma durumuna görede maksimum 8kV ve 6A kadar dayanan sigortalı yapılı deşarj stankası ilede muhtemel yanlış deşarj durumunda sigorta ile olası patlama ve ölümcül yaralanmalara sebebiyet vermemesi öte taraftan enerjili noktanın patlama sonucu göreceği  zararlar en aşağı indirilmiş olur. Deşarj çubukları için ayrıca deşarj dirençleride kullanılarak elektrikçi iş güvenliği en üst seviyelere çıkarılabilir. 

NOT: Güvenli Deşarj için ve Deşarj stankaları için deşarj direnci için katalog isteyiniz.
 

Fiberglas içerisine ise kesinlikle NEM, RUTUBET VE SU Kabul etmeyen özel bir malzeme ile sıkıştırılarak doldurulmuş ve iş güvenliği maksimum düzeye çıkarılmış HONEYWELL güvenceli bir deşarj ünitesidir. Kablo uzunluğu :1.8288metredir. Ancak diğer uzunluklar için tasarım kabul edilecektir        

og-desarj-stankası


UNIVERSAL STATİK DEŞARJ ÜNİTESİ 

Sipariş Kodu: 22629 

Universal yapıdaki deşarj başlığı daha uzun noktalar ulaşabilmek için yivli yapıdaki başlık yine üniversal yapıdaki bir stanka ile birlikte kullanılır.


STATİK DEŞARJ ÜNİTESİ

Sipariş Kodu: 20817

Baralarda, Metal Yüzeylerde kalan Yüksek potansiyelli voltajları deşarj etmeye yarayan, bronz alaşımlı özel kelepçeli tırtıllı yüzey ağız yapısı ile fiberglas yapıdaki çubuk üzerine tuturulmuş metal alaşım üzerinden iş güvenliği kurallarına göre deşarj sağlanır. 

ag-og-yg-kapasitif-deşarj-cubugu


STATİK DEŞARJ ÜNİTESİ 

Sipariş Kodu: 1930535415Q

Sigorta korumalı STATİK DEŞARJ Ünitesi statik voltajın deşarj edileceği yerlerde olası yanlışlıkla enerjili hatlara, baralara değdirildiğinde enerjili noktanın patlamalar karşı 8kV ve ve maksimum 6A kadar akım sigortası ile korunmasını sağlar böylelikle hem elektrik personelinin iş güvenliği sağlanmış olur hemde olası büyük zararların önüne geçilmiş olur.

KAPASİTÖR VE STATİK ELEKTRİK BOŞALTMA ARAÇLARI


• Kapasitör deşarj aleti, devre enerjisi kesildikten sonra kapasitif şarjı güvenli bir şekilde tahliye edecek şekilde tasarlanmıştır.

• Deşarj akımını sınırlamak için opsiyonel bir ilave rezistör mevcuttur.
• Aşağıdaki bileşenleri içerecek şekilde Fabrikadan monte edilmiş olarak: El korumalı Fiberglas Çubuk, 1/4 ”Paslanmaz
1 3/8 ”açıklıklı Lastik Kanca, Lastik Takım Tutucu, # 2 Str. Emniyet sarı bakır topraklama kablosu
Neopren ceket, 2 delik Kalay Kaplı Bakır Lug bir ısı daralan kolluk ile bir ucunda sonlandırılır
• Lütfen Özel İhtiyaçlarınız İçin bizimler  iletişime geçin 

 

 

 

-


 Ürün Sipariş No: 6768

ELEKTRO STATİK PRECIPİTATOR TOPRAKLAMA TAKIMI 1.2metre FİBERGLASS KUTUPLU, 1.8metre ZEMİN KURULU VE C-Kafalı Topraklama modeli 21575

-


Statik Enerji deşarj Çubuğu Ürün Sipariş No: 1004

Statik Elektrik Sınırlandırma Resistörü : 6753

Duvar Tuturma Aparatı : P30128

-

 

Resistörlü Statik Elektrik Deşarj Kiti.

Bu ürüne kapasitif elektrik akımının olası ark patlamalarını önlemek için 1 adet resistör takılacak şekilde ayaralanabilir bir statik elektrik deşarj unitesidir.


 

İZOLELİ İLETKEN DEŞARJ KİTİ

SİPARİŞ NO: 24321 (2.4 Metre uzunlukta)

 Yer altı yada üstü OG YG izoleli kabloları kesmeden önce kabloların içinde kalan statik elektriğin topraklanması amacı ile iletken kesilme esnasında oluşabilcek tehlikeli patlamalar, yanlış iletkene müdahele gibi işlemlerde riskleri aza indirmek ve iletkeni kesmeden önce  mızrak uçlu metal uç hidrolik topraklama ünitesi ile güvenli mesafeden iletkene girerek iletkenin içinde bulunan statik elektrik deşarj edilir.
Not: Hidrolik deşarj üniteleri için Topraklama malzemelerine bakınız.