0

AG ve OG ENERJİLİ ŞALT HAT VE SİSTEMLERDE
BAKIM ONARIM İÇİN İZOLASYON, ARK BASTIRMA VE ÖNLEME ÖRTÜLERİ


        

İZOLE ÖRTÜLER 
Elektrik Bakım ve Onarım Yapılacak Noktalarda Kaçınılmaz olarak kullanılması gerekli olan malzemelerdir, özellikle elektrik çarpılmalarında ve Şok Edici elektrik kazalarında önemli ölçüde elektrik çalışanlarını elektrik kazalarından, elektrik patlamalarından, kısa devre anında meydana gelebilecek ark patlamalarından kişiyi ve canını koruyacak bir malzemedir.  İzole örtüler Innovasyonlu plastiklerden imalattır ve uzun ömürlü malzemelerdir klas00, klas 0, klas 1 seviyelerinde olmak üzere çeşitli gerilim seviyelerinde mevcuttur ve diğer gerilim seviyeleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzole seviyesine sahip bu örtülür kesinlikle ark flaş bastırma amaçlı kullanılamaz. ASTM F1742 Standartındaki iş güvenlik açığını karşılamaya yönelik bir malzemedir.

ARK FLAŞ ÖRTÜLER 

Salisbury by HONEYWELL Ark Flaş tan korunma örtüleri farklı ebatlarda sağlanır. Ark Korunma örtüleri 15kA ve 45kA kısa devre akım oranına kadar mevcuttur ve ASTM 2676 Standardı olarak tanımlanmış olup elektrik bakım onarımı yapan her seviye işletmenin yanında bulundurması gereken malzemelerdendir.

  Ark Korunma örtüleri bir engel oluşturarak patlamalardan ve elektrik şerareleri/arkının ve patlamarının oluşturduğu alev bombasından elektrikçiyi korumayı amaçlar. Bu tür tehlikeli elektriksel deşarjlar kablolarda, kablo bağlantı noktaları yada birleşimlerinde ve transformatör terminallerinde veya dağıtım panolarındaki yanlış işlemlerde, devre kesicilerinde, yıldırım tutucularından dolayı oluşur.  Örtüler aynı zamanda kapalı şalt tesislerinde, elektrik panolarında, açık şalt sahalarında, yada elektrik cihazlarının elektrik patlamalarının ortaya çıkaracağı bir çok etkide bu tür ark bastırma örtüsü kullanılmalıdır. ASTM 2676 Standardında belirtilen iş güvenlik açığını kapatmaya yönelik bir malzemedir.
     
     
  NEREDE KULLANIRIM 

  1. ENERJİLİ VEYA ENERJİSİ KESİLMİŞ PANOLARDA ÇALIŞIRKEN
  2. AÇIK KAPALI ŞALT SAHASINDA BAKIM VE GEÇİCİ İZOLASYONDA

 

AÇIKLAMALAR 

  1. 42V Üstü voltajlarda korunma için takip edilecek yollardan birisidir.
  2. Çalışma noktası kısmen yada tamamen SALCOR TYPE II plastiği ile örtülür ve sadece çalışma yapılacak nokta kesilerek ilgili noktaya müdahale edilir.
Salisbury By Honeywell Canlı Hat Alanlarda Çalışma Kataloğu İndirin: 

DİKKAT: Elektrik destek ve saha personeli Ark Flaş Sonucu veya Elektrik Şokları sonucu ortaya çıkacak bir çok fenomen ile ilgili eğitim almış olmaları önemlidir ve burda bulunan malzemeler iş güvenlik açıklarını tamamen kapatamaz.  

 

 

Ürün Sipariş Kod No: RLB00, Class 0 .  Ölçüler : 90cm x 900cm

Ürün Sipariş Kod No: RLB00, Class 000 Ölçüler : 90cm x 900cm

İzole dayanıklı her bir battaniye sınıfı ayrıca aleve (kendi kendine sönen), yağ ve ozon dayanıklıdır. Çalışma alanında kolayca tespit edilebilir ve görünebilir, bu malzemeler -40C sıcaklığa kadar dayanıklılığını korur. Diğer detaylar için firmamızla iletişim kurunuz.

 

 

 


Ürün Sipariş Kod No: RLB1
Salisbury alçak gerilim voltaj tehliklerine karşı çalışanları korumak
için rulo şeklinde izole örtü ve izole önlük ile çalışanların güvenliğini
dahada öteye taşımıştır. TYPE II SALCOR Plastiği salisbury tarafından
üretilmiş olup patlama esnasında, delinme, yırtılma ve savrulmaya
karşı super dayanıklı sentetik plastikten imal edilmiştir.
 
Salisbury’s Roll Blanket line includes a Class 1 (7,500v)
Clear PVC material that permits complete visibility,
yet provides the necessary insulating properties meeting
ASTM F1742 standards.

KLAS 1

 

Sipariş Kodu : RLB00B

Klas 00 500V kadar olan noktalarda çalışma için.

Sipariş Kodu : RLBPVC1

Açıklama : Klas 1 Şefaf PVC .  Maksiumum : 7500V  Ölçü:90cm x 900cm

Şeffaf elektrikçi çanlı noktalarda çalışma plastiği ilgili noktaya örtülür ve çalışma yapılacak nokta kesilelerek çalışmadan kaynaklı risk minimuma indirilir.   

Ürün Sipariş No: Salisbury RLB1G Green Insulating Rubber Matting Class 1 (7500V)

Malzeme Sevk boyutu : 3' Wide x 30' Long (Rulo şeklinde sevk edilir)

 
Salisbury RLB1 Yalıtım Kauçuk Paspas Sınıfı 1 7500V. Salisbury'nin yalıtımlı Rulo Battaniye, çalışma alanında tanımlanmasını ve görülebilmesini kolaylaştıran benzersiz renklerde yüksek mukavemetli kumaştan, güçlendirilmiş Tip II kauçuktan yapılmıştır. Salisbury RLB00, ASTM F2320 standartlarını karşılar.

 

ELEKTRİK TESİSLERİNDE ÇALIŞIRKEN OLUŞACAK ARK FLAŞ BASTIRMA TEKNOLOJİLERİ

 

Salisbury Arc Flash Blanket Video İzle...

 

Ark bastırma battaniyelerinin kullanılması ark parlaması / patlama yaralanmalarını azaltmaya yardımcı olabilir. Uygun şekilde monte edildiğinde, ark bastırma battaniyeleri, bir ark olayından yayılan ısı ve patlama enerjisini emer veya saptırır, böylece olayın işçiler üzerindeki etkisini azaltır. Bu Ürün Yeni ASTM Standartı olan ASTM F2676 standartını tamamen karşılamaya yönelik olarak üretilmiştir.

Bir ark flaşındaki elementlerin doğru anlaşılması, bir kurulum tasarlamanın anahtarıdır. Isı, bir ark parlaması / patlama olayında ana faktördür. Hem radyasyonda (ultraviyole ve kızılötesi) hem de plazma yayında (birkaç bin dereceye ulaşabilen büyük ateş topu) oluşan yoğun ısı nedeniyle, bu sıcaklıktan korunma en önemli faktördür.

Önemli bir gerçek, ark flaşının sıcaklığının, kaynağa olan mesafenin karesi olarak düşerek hızla azalmasıdır. Örnek olarak, eğer 30cm sıcaklık ta10,000 derece mevcut ise, 60cm uzaklıktaki sıcaklık (1/2) 2 X 10,000 = 1/4 X 10,000 = 2,500 derece olacaktır. Ark kaynağındaki sıcaklık 20.000 derece C'nin üzerinde olabileceğinden, güvenliği sağlamak için gereken mesafe ark bastırma battaniyeleri gibi engeller olmadan birçok farklı uzunlukta olabilir. Bu bilgi, battaniyenin büyüklüğünün dikkate alındığını gösteriyor.

İkinci faktör, ark kaynağının yanındaki hızlı hava genişlemesinden üretilen basınç dalgasıdır. Kontrollü testler, mevcut seviyenin basınç dalgası üzerinde çarpıcı bir etkisi olduğunu göstermektedir. Kısa devre akımı 15.000 amper (15KA) altındayken çok az basınç üretilecek anlamına gelir ancak 15KA üzerindeki amperlerde, yüksek hızlı fotoğrafçılıktada doğrulandığı gibi basınç katlanarak arttar, bu yüksek basınç altında kalan kişi bir çok kalıcı sağlık sorunu ile yüzleşebilir. İşte bu yeni yapılan ASTM 2576 tanımı ile birlikte ark flaş bastırma halıları günümüz elektrik işlerinde kaçınılmaz olarak kullanılması gerekli bir malzeme olarak yerini almıştır.
Ark flaş korunma malzemesi 45kA kısa devre akımlarında meydana gelebilecek patlamalarda , Şalterlerde, dağıtım panolarında, kablo bağlantı noktalarında, ek noktalarında, transformatör buşinglerinde, yıldırım tutucularda, kontaktörlerde meydana gelen patlamalarda meydana gelen Ark Flaşların etkisini azaltarak kişinin maruz kalabileceği tehlikeyi minimuma indirmeye çalışır.

Not : Bu Ark Flaş bastırıcı/önleyici malzemenin kullanılması elektrikçi personel korunma malzemelerin gereksinimini asla ortadan kaldırmaz.

Not : Asla Yalıtkan bir malzeme değildir.
Not : Kesinlikle diğer elektrik iş güvenliği malzmelerinin gereksinimini ortadan kaldırmaz.
Not : Bu malzeme kişinin duyma yada diğer güvenlik etkileri üzerinde bir etkisi olmayacağı için tedbirler gereklidir.

Sipariş koduna "P" eklenirse taşıma çantası ve "C" eklenirse taşıma kutusu eklenmiş olur.

Dikkat : Ark Flaş Örtüsü kesinlikle izole malzeme yerine kullanılamaz.

 

 Ürün Sipariş Kod No: ARC45-15

Ölçü : 122cm x 244cm

 

 

 


Ürün Sipariş Kod No: ARC45-15
Ölçü : 122cm x 150cm
Ürün Sipariş Kod No: ARC45-15

Ölçüler :1219-24384mm 15kA ve Kri/ Haki Renkte

 

 

 

Ürün Sipariş Kod No: ARC45-40

Ölçüler :1219-1524mm 40kA ve Kri/ Haki Renkte


İZOLE ÖRTÜ VE ARK FLAŞ ÖRTÜ SIKIŞTIRMA AKSESUVARLARI

 Tuturma . Mandalları


Sıkıştırma Buton ve Mıknatısları


TAŞIMA ÇANTALARI

 


Taşıma Çantalar

Lorem ipsum dolores