• BİLGİ PAYLAŞILARAK DRAMMATİK SONUÇLAR ÖNLENİR...

NEDEN PRX69-D AG OG YAKLAŞIM DEDEKTÖRÜ

Çoğu zaman elektriği kesildiği düşünülen elektrik sisteminde hat bakım ekipleri çalışılacak şebekede son bir kez daha teyid aldıkları hat için voltajın kesildiğinden emin olmak adına Yüksek gerilim dedektörü ile son bir doğrulama yapmak isteyebilirler, Bir OG Dedektörü ile üzerinde çalışılacak olan şebekenin enerjisiz olduğu teyid edildikten sonra çalışmaya girişen ekibin GÖZDEN kaçırdığı bir durum vardır ki oda Üzerinde çalışılacak şebekenin herhangi bir gerilim indüksiyonu sonucu düşük voltajlara maruz kalıp kalmadığıdır! (Voltaj indüksiyon oranı kaynağın uzaklığına büyüklüğüne göre değişim gösterir) Oysaki bakım ekibinin son kontrolünü iki voltaj noktasında yapması can güvenliği açısından ölümcül derecede önemlidir.


PRX-69D Cihazı ayarlanabilen gerilim aralıkları ile 120V ayarlanabilir, bu durumda 1KV ve altını algılamayan bir voltaj dedektörünün uluslararası 42V gerilim risk seviyesinin üstündeki voltajları dahi ihbar eder, böylelikle enerjisi kesildiği halde diğer sistemlerin etkisi ile indüksiyona maruz kalan hat ve şebeklerin ölümcül yaralanma tehlikelerini belirlemeye yardımcı olur. Enerjisi kesilmiş ve kesildiği düşünülen bir şebekede önce cihaz 25KV (Hat-Toprak Arası) Ayarlanır ve çalışılacak hatta temas ettirilir şayet enerjili olmadığı düşünülüyorsa bu seferde cihazın çalışılacak şebekede indüksiyon voltajları için bir test daha yapılır ve bu amaçla cihaz 120V kademesine getirilir burda ilgili şebeke bir kez daha kontrol edilir. PRX69-D Çalışılacak şebekenin enerjili olup olmadığı veya indüksiyona maruz kalıp kalmadığı kontrol edilmiş olunur, her iki voltaj değerindede voltaj algılanmıyorsa çalışma başlatılmalıdır.

NOT : Yukardaki prosedürün bitimi sonrasında Çalışmada ilk iş KKD Kullanılarak ilgili şebekenin topraklama teçhizatının toprak iletkenliğinin iyi olduğu bir noktaya teçhizatın ortak ucunu sıkı bir şekilde bağlamakla başlar ve diğer üç topraklama kelepçesi  sırası ile L1, L2, L3 Fazlarına sıkıcı rapt edilir ve şebekedeki kapasitif enerjinin toprağa akması sağlanmış olur ve varsa ilgili kurumun diğer prosedürleri uygulanır.

-

PRX69-D Cihazı Şebekede çok ciddi bir geri beslemeyide tespitte faydalar sağlar, Bazen hatlarda çeşitli gerilim bölücüler vb durumlardan dolayı voltaj ne 36KV olur nede 120V gibi düşük kaçak voltajlara iner, bu durumda PRX69-D cihazı istenilen bir ara değere (4KV, 15KV) ayarlanarak şebeke bir kez daha kontrol edilebilir.

 

 

 

PRX-69D'nin içine yerleştirilmiş olan yeniden şarj edilebilir pil, lityum-iyon tipi olup, tipik olarak akıllı telefonlarda ve diğer taşınabilir elektroniklerde kullanılan pildir. Bununla birlikte, PRX için daha uzun ömürle sonuçlanan kapasite bakımından büyük ölçüde daha büyüktür. Dahili devre aşırı şarjı önler ve pili aşırı sıcaklıklardan korur. Batarya, cihazın içine kapatılarak maksimum koruma sağlar. PRX batarya sisteminin diğer önemli özellikleri:

-

Yakınlık Gerilim Dedektörü Özellikleri

 1. Yedi standart voltaj 120V ile 69kV arasındadır
 2. Çoğu dirsek test noktasındaki voltajı algılar
 3. Kaynaktan 10 "(25 cm) veya daha yüksek voltajları algılar
 4. Hızlı şarj edilebilen şarj edilebilir pil - tam gün kullanım için 15 dakika
 5. Kalp atışı sinyali, PRX'in voltajı algılamaya hazır olduğunu garanti eder
 6. Sağlam, dayanıklı gövde
 7. ,İkili hotstick bağlantısı - üniversal başlı veya Shotgun stanka ile
 8. Yüksek sesli uyarı ve LED ışıkları voltajı belirtir
 9. 0,45 kg az ağırlık
 10. Büyük düğmelerle kullanımı kolay elektronik dokunmatik yüzey
 11. İstek üzerine özel voltaj aralıkları
 12. 50Hz ve 60Hz sistemlerde kullanılabilir

LİNK İÇİN TIKLAYIN