• BİLGİ PAYLAŞILARAK DRAMMATİK SONUÇLAR ÖNLENİR...

İzole Eldiven Ömrü Nedir İzole Eldivende Raf Ömrü Varmıdır.

 

İzole Eldiven Ömrü Nedir...? İzole Eldivende Raf Ömrü Varmıdır..? Elektrikçi Eldiven Raf Ömrü Nedir..?Elektrikçi Eldiven Standartı EN 60903 ve ASTM D120

 

İzole Elektrikçi Eldivenlerinde Klass Göre Eldiven Ömrü Nedir..?

 

Geçmiş yıllarda izole eldiven satıcıları Avrupa başta olmak üzere bir çok ülkeden getirdikleri eldivenleri zaman zaman 5-6 yıl raflarında tutarak satma ile karşı karşıya kalır üretici tarafından bilinçlendirilmeyen son kullanıcı elektrikçi eldivenlerinin miadının 6 ay olduğunu bilmeden yıllarca kullanagelmişlerdir.

 

2011 Yılında Salisbury by HONEYWELL Türkiye genel distribütörü olan firmamız konuya özel önem vermiş, Salisbury eldivenlerinin diğer üreticilere göre üstünlüğü olan özelliklerinden olan çok daha esnek eldiven ve çok daha konforlu manevra imkanı sunan ( dexterity ) eldivenleri yüksek bilinçli kullanıcı kitlesine sunmuş ve kullanıcılar Salisbury ayrıcalığını işlerinde rahatça yıllarca kullanmışlardır.

Unutulmaması gerek ise Salisbury'nin kullandığı izole plastikler çok özel maddelerden imal edilmiş ve diğer hiç bir üreticinin sunamıyacağı konfor ve uzun ömürlü eldiveni üretegelmiş ve dünyanın en seçkin kurumları tarafından  hala kullanılmaktadır.

  İZOLE ELDİVENLER İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ :

  https://www.acenersis.com/elektrikci-eldivenleri-80-urunler.html

  İzoele elektrikçi eldiveninde raf ömrü diye bir şey yoktur, eldivenler üretildiği andan itibaren ömrü çalışmaya başlar. 

 Dünyada Salisbury by HONEYWELL dışındaki eldivenlerin ömrü EN60903 standartının tarif ettiği 6 aylık test periyodlarıdır, bu test periyodunun sonunda çoğu diğer marka eldivenler kimyasal yapısından dolayı değiştirilip yenisinin kullanılması önerilir, ASTM D120 Amerikan eldiven standartına göre eldivenlerin testleri 6 aylık periyodlarla yapılması ve kullanım durumunda ise mutlaka izole eldiven üzerine deri eldiven giyilmesi önerilmektedir, bu eldiven çiftlerinin birlikte kullanılması durumunda gözle görülmeyen metal partiküller, el aletlerinin tutuşundan kaynaklı sürtünme sonucu izole eldivendeki aşınma ve eldivenin et kalınlığının incelmesinin önlenmesi, güneşten gelen yaşlandırıcı ışınların hepsi engellenmiş ve böylelikle Kuzey Amerikada üretilmiş uzun ömürlü eldivenlerin ömrü gerçek manada uzatılmış olur.

 

  İZOLE ELDİVENLERİN DEFORME OLMASI TESPİTİ VE BAŞLICA KULLANIM HATASI NEDENLERİ

 

 

 

 

 

UZUN YAŞAMLI VE DOĞRU BİR KULLANIM İÇİN KULLANIM ŞEKLİ  

İzole elektrikçi eldivenini mutlaka deri koruma eldiveni ile birlikte kullanmanız için gerçekten çok sebebiniz var, şöyleki;

1. Çeşitli dış etkenlerin eldivenin ömrünü ani olarak bitirmesinin önüne geçmek

2. Eldivenin güneşten gelen ultra viyole ışınlarına karşı (ışığa) karşı koruma yaşlanmasını önleme

3. İzole eldivenin et kalınlığının aşınmasını önleme

4. Salisbury eldivenlerin 5-6 yıl olan ömründen yararlanma. ( Salisbury dışında tüm diğer eldiven markaları 6 aylık periyodlarla değiştirilmelidir)