0

Daha Uzun Ömürlü Bir Fabrikanın İlk Adımı Cone Mounter Kullanmakta Geçer

DİKKAT DİKKAT
: MAĞNETİK ETKİYE MARUZ KALMAYAN RULMANLAR DAHA UZUN ÖMÜRLÜ MAKİNE ÇALIŞMASINI GARANTİ EDER...

CONE MOUNTER İLE RULMAN ISITMADA DEVRİM...

ESKİ RULMAN ISTICILARINIZ ÇOKMU AĞIR...!!??  EVET...
ESKİ RULMAN ISTICILARINIZ ÇOKMU KULLANIŞSIZ ...!!??  EVET...
ESKİ RULMAN ISTICILARINIZ ÇOKMU SAĞLIKSIZ...!!??
EVET...Cone Mounter'ın Diğer Rulman Isıtıcılara Göre Avantajları :

Kolay Kullanım  :
Mekanik Yöntemler veya bir adım ötesi klasik ısıtma ve mağnetizma ile şartlandırılan rulmanlara zarar vermekte ve buda makinların ömürlerini kısaltmaktadır.
Konik şeklinde olan Cone Mounter rulman ısıtıcıları rulmanı kesinlikle herhangi bir manyetik etkiye maruz bırakmaz dolayısıyla rulmanda oluşacak mıknatıslanma oluşmaz ve çok daha kısa sürede doğrudan yüksek teknoloji ile imal edilen ısıtıcılar rulmanın iç çeperine eşit şekilde temas ettiği için her taraf kısa sürede çok daha az enerji ile doğrudan ısıtılarak genleştirilir.
Konvansiyonel Rulman ısıtıcları bir trafo sargı marifeti ile ısıtılmaya çalışıldığından dolayı, tarfodaki manyetik alana maruz kalan metal rulman hem mıknatıslanma özelliği göstermeye başlar hemde her zaman rulman çeperi eşit ısıtılmadığından rulmanda ciddi dengesizlikler oluşmakta ve rulmanın takıldığı kasnaklarda millerde mevcut sistemin kısa sürede ömrünü tamamladığı görülmektedir öte taraftan rulmanın elektromıknatıs özelliğinden dolayıda çok küçük metal alaşımlı parçaları çekmesi rulamının hasasiyetle takılması gereken makina ekipmanlarında zamanla anlaşılmaz ve tarif edilemiyen arızalar ve hatalar gözlenmektedir.
           

Model B Standart Rulman Özellikleri

taşınabilir-rulman-ısıtma-cihazı

MODEL B Rulman ısıtıcı ve Krayon kalem

rulman-ısıtıcı

MODEL Süper otomatik kontrollü cihaz

Not : Cihazların ısıttıkları rulman iç çapı aynı olmakla beraber iki cihazı ayrın özellik MODEL Süper otomatik ısı kontrollü yapıdadır ve MODEL B Standart cihazı krayon kalemle rülman ısısı kontrol edilir. (krayon eridiğinde rulman ısısı istenen seviyededir.)

 Bir Rulman Iıstıcı Satın Almada Göz Önünde Bulundrumanız Gereke Yedi Kriter:

  1. Esneklik. Bakım onarımda rulman ısıtıcı kullanıyorsanız, bu durumda olasılıkla ısıtmak için farklı çaplarda rulmanınız vardır. Farklı çaplarda bulundurduğunuz  rulmanlar  için rulman ısıtıcı bulundurmanız gerekir. Cone Mounter Rulman Isıtıcı küçük boyut,  hafif iş çaplılardan ağır çaplı olanlara kadar ısıtıcılar mevcuttur. Sayfalarımızdan size uygun olan rulman ısıtıcıyı bulabilirsiniz.
  2. Taşınabilir. Çoğu indüksiyonlu rulman ısıtıcı oldukça ağır ve taşınması oldukça güçtür. Böylelikle rulmanları taşıyarak ısıtma yapılacak yere taşımak gerekir. Bu bazen birden fazla iş yapılacakken pek uygun olmayan bir durum olabilir. Cone Mounter rulman ısıtıcılar hafif ve taşınabilir yapıdadır ve işin yapılacağı istenilen  alana çok kolayca taşınabilmektedir.
  3. Mağnetesizyon. İndüksiyon Isıtıcılar, ısıtma işlemlerinde elektriksel akım dalgalanmalarına sebeb olur, buda genelde rulmanın genel yapısında sorun oluşturur ve rulman serviste kalma süresi kısalır. Cone Mounter Rulman Isıtıcılar özelliği konusunda dünya tek olan cone Huni Şeklindeki Yüzeyden Isıtma tekniğine dayanır bu şekilde rulman yüzüğü elektriksel bir mağnetizmaya gerek kalmdan ısıtılır, rulmanın mağnetizmaya maruz kalmıyacağını garanti eden bir tekniktir.
  4. Termostat.  İş yerinde birden fazla işle meşgül iken rulmanınızı oturtarak ısınmasını gözlemlersiniz, Bazı Cone Mounter ısıtıcılar termostat ile istediğiniz ısıya gelindiğinde sizi otomatikman uyaran yapıya sahiptirler. Bu tip rulman ısıtmalar size üretimde çok büyük faydalar sağlıyacaktır.
  5. Güvenilir.  Rulman ısıtıcı rutin işlerde başağrısı veya sorun oluşturmaz. İş saati yada saat dışında sorunsuz bir şekilde sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olur. Cone Mounter kaliteli malzemelerden imal edilmiştir ve tamamen ABD teknolojilerini içeren malzemeler ile üretilirler ve üretici hatalarına karşı 1 yıl garantilidir.
  6. Ekonomik Fiyat. İndüksiyonlu ısıtıcılar küçük çaplı beya büyük çaplı rulman ısıtıcılarında pazardaki en ekomik üründür. 
  7. Kolay Kullanım. Rulmanı ısıtmak için roket bilim adamı olmaya gerek yok,  ancak bazı rulman ısıtıcıları ısısını ayarlamak için cihaz eğitimi ve uygulma bilgisi eğitim gerekmektedir. Cone mounter Rulman Isıtıcılar çok kolay kullanıma sahiptir ve gerçekten her zaman çok randırmanlı ve tutarlı bir malzemedir, yani herkesin kolaylıkla ve alıp bulundurabileceği bir rulman ısıtıcıdır.   

 

Model B Standart Rulman Özellikleri

 

Model
Rulman Ölçüsü (İç Çap)
Wat
Ağırlık
Model Super
20-205mm
725Watt
3.2kg
Model B
10-145mm
725Watt
 2.3kg

rulman isitma makinesi

Standart Ünite Model B

Standar ünite için Crayon kalem 

elektrikli rulman ısıtıcısı

Model Super otomatik ünite

Not : Standart rulman ısıtma cihazı rulman iç çeperinin ısısı Krayon test kalemi ile test edilir.