0

 

AG ve OG ENERJİLİ YADA ENERJİSİZ ŞEBEKE SAHASINDA VE HATLARDA
BAKIM ONARIM
 

 


Salisbury by HONEYWELL canlı hat yalıtım malzemeleri bihassa enerjinin kesilmemesi gereken ancak elektrik komponentlerinin değiştirilmesi icap eden yada diğer kısa veya uzun süreli müdahalelerde canlı Şalt sahasında, dağıtım panolarında ve fiderlerde, hatlarda bakım onarımda kullanılan baraları  yada hatları izole haline getirebilen malzemelerdir. Canlı hatlarda yapılan bakım ve onarım ile değişimler, bakımlarda yada izolatör değişimlerinde ilgili noktalara Salisbury by HONEYWELL patentli ürünü olan TYPE II SALCOR Sentetik plastik izolasyon malzemeleri, taşınır kablo kılıfı giydirilerek/geçirilerek canlı hat yada cansız hat bir nevi izole kablo haline dönüştürülür ve ilgili noktaya yapılacak müdahale çok kolayca yapılır. HONEYWELL iletken, bara ve diğer noktaları izole iletken haline getiren bu sistem ile canlı hatlarda yapılacak çalışma enerjisi kesildiği düşünülen hatlardan çok daha az can ve mal kaybına sebeb olur, zira canlı hatta çalışma yapacak personel asla tahminlere yada ikinci, üçüncü kişinin verdiği bilginin şüphesi olmaksızın doğrudan kendinin alacağı tedbirlerle hatta gerekli işlemi yapacaktır.

 

Artık Kesinlikle Elektrik Bakım Onarım Ekiplerinde Can Kaybı OLMAYACAK...!? NASIL MI...?


    - Elektrikçi giysisi, izole eldiven, kolluk ve baş yüz koruma vizörü giyin, Gerekirse hat tüfeği edinin (yandaki resimde)
    
- İletken enerjili olmalı.
    - TYPE II SALCOR Kılıfını alın
    - TYPE II SALCOR çıplak iletkene takmak için kelepçeli stankayı edinin
    - OG İletkenine geçirin ve kenetleyin
    - AG İletkenine geçirin ve kenetleyin
    - Artık iletkeniniz izole bara, izole sistme veya kablo haline gelmiş oldu
    - TYPE II SALCOR Malzemesi patentli bir malzeme olduğundan çok yüksek dayanıklı ve her türlü hava koşulunda yıllarca kullanılabilir bir malzemedir.

Salisbury By Honeywell Canlı Hat Çalışma Kataloğu İndirin: 

 

 og hatlarda çalışma malzemesi
 Silikon izolatör yalıtımı ve korunması.Direklerde ve baralarda işlem yaparken iletkeni metalden ve diğer nesnelerden korumak için kullanılır.
 Direklerde yapılacak işlemlerden önce iletken SALCOR TYPE II plastiği ile giydirilir ve hat izole edilir daha sonra arızalı olan noktaya müdahale edilir.Hatlarda çalışmada silikon izolatörüne giydirlecek olan SALCOR TYPE II plastiği ile elektrik iletkeni izole edilir. Canlı baralarda çalışma yapılırken kullanılabilecek olan izole kılıf. 

 

 

Direklerde bulunan fincan izolatörleri yaltımmak için kullanılan izolatör.