Covid-19 İçin Termal Kamera Seçiminde Dikkat Edilecek Başlıca Konular Özellikler

 

AÇIKLAMALAR : 

UYARILAR:

Not : Bu tür cihazlar tıbbı cihaz olmayıp yardımcı sistem olara düşünülebilir, bu tür kameralar sadece ateşi yüksek olan kişileri tespit eder, kimin hasta kimin değil, kimin virüs taşıdığını veya taşımadğını ancak bir donanımlı sağlık  merkezi karar verecektir.

Not : KVKK ( Kişisel Verilerin Korunumu Kanunu ) kapsamında müşterilerimizin rizası olmadan firma  ve kişi isimlerini veya ne amaçla bu cihazları aldıklarını kullandıklarını açıklamamız söz konusu olmayacaktır.

Bir Ateş Ölçer Kamera Almadan Şu Soruları Sorun:

Alacağınız ateş ölçer kamera PC Bağımsız el tipi taşınabilir wireless alarm veren bir modülü desteklermi

Alacağınız ateş ölçer kamera tripoda kurulu olduğunda bir pc yada cihaz başında beklemden beni uyarırımı (wireles cep/el tipi modülü istediğim yere taşıyabilirmiyim)

Alacağımız kamera insan sinir ağına dayalı çalışma moduna sahipmi...(Diğer sıcak nesenler cihazı yanıltamaz)

Alacağınız kamera gerekirse kapı girişlerinde hızla geçen insanları tararmı

Alacğınız kamera Elde kullanmak için herhangi ayrı bir moda sahip mi...

Alacağımız kamera saniyede kaç kare çeker, 25 karemi, 30 karemi..? ( 25 kareden az olması durumunda az insan olması ve insanların çok yavaş hareket etmesi gerekir)

Alacağınız kamera mercek hassasiyeti Unclooled Vox'mu...

Alacağınız kamera elde batarya ile kaç saat çalışlır...

Alacağınız Kamera Türkçe menü desteklermi...

Elde Çalıştırmak istediğimde kameranın hafif olması adına kaç Kg dır...

Bilgisayara veri transfer özelliğini desteklermi...

Bilgisyardan izlemek için sürekli bir personel idamesi yapılacaksa PC ekranı desteklermi

    TERMAL ATEŞ ÖLÇER KAMERALARI İNCELEYİN...

 

T120H TERMAL ATEŞ ÖLÇER KAMERA KULLANIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER UYARILAR VE ÖNLEMLER 

Cihaz ilk açılma teşebüsünde alarm modülünü kontrol eder, bu şekilde modülünüzün çalışıp çalışmadığı sesli ve ışıklı alarm verdirilerek kontrol edilir. Çalışmıyorsa lütfen 2 adet uygun yeni kalem pil takınız. (  2 X 1.5V AA DC PİL )

Cihazınız fabrika ayarlı olarak 37,3C derece olarak gelir. (20-50 °C arasında İstenen limite ayarlanabilir)

T120H Cihazı tüm sıcak nesnelere karşı duyarlıdır, insan ateşi ölçerken kamera merceğinin görüş alanında bulunan diğer 37,3C ve üzeri sıcaklıklar cihaza alarm verdirebilir, lütfen bunları elemine edin. (Merceğin görmediği diğer ortamdaki nesneler cihazı etkilemez)

T120H Kamerası ile temaslı kişi, dış ortamdaki araç içi, gelen misafir vb kişilerin ateşini ölçeceksiniz SINGLE MODE alınız.( Türkçe menüden Tek Mod )

T120H Kamerasını kapı girişlerinde insan akışının olduğu yerlerde kullanacaksanız lütfen cihazı FAST MODE alınız. (Türçe menüden Hızlı Mod)

T120H Termal ateş ölçer kamera Kablosuz modülü ile her ne kadar 150metre açık alanda iletişim kuruyorsada kapalı alnlarda engellere göre bu mesafe dahada kısalacaktır, lütfen dikkat edin. 

T120H Ateş ölçer cihaz dış ortamda veya araç içinde ölçüm amaçlı kullanılabilir ancak insanların yüzü güneş ışınına maruz kalmıyacak şekilde ölçüm yapın.

Unutmayın T120H cihazı çok hassastır ve cihazın tepkisi çok hızlıdır.

T120H Termal ateş ölçer kamera insan sinir ağına dayalı olarak sadece SINGLE MODE (Türkçe: TEK MOD) Çalışır. FAST MODE (Türçe: HIZLI MODE) aldığınızda Sinir Ağına Dayalı Çalışmaz.

 T120H Cihazından gerçek verim elde edebilmek için cihazla zaman geçirmeniz gerekebilir, böylelikle cihazın yeteneklerini zaman içinde daha iyi öğreneceksiniz.

T120H Kamera dahil bir çok elde taşınan kamera mercek görüş alanında kalirofer peteği, sıcak sobalar, ısınmış camlardan dolayı yanılır, mercek görüş alanından bunları çıkarın

T120H Kamerada sıcak nesenelere dayalı hatalı ölçümün önüne geçmek için SINGLE MODE (Türkçe menüde TEK MOD, Artificial Intellingency modu ) alınız.

 DİKKAT VE DİPNOT:

İnsan ateşi ölçen termal kamera ısı aralığı çok dar olmalı ve sadece canlıların ısılarını ölçmeye yönelik üretilmiş olmalıdır, örnek: 20°C ile 50°C Arası gibi.

 AI (AI=Artificial Intellegence) Yapay Zeka özelliği olmayan kameralar çevredeki diğer sıcak nesnelerden dolayı yanılabilir, kamera seçerken buna dikkat edilmelidir.

Endüstri sektörü için üretilmiş termal kameralar asla insan ateşi ölçmede kullanılmamalıdır, endüstride kullanılan kameraların ölçme hasassiyetleri çok düşüktür, insan ve canlı ölçümlerinde kesinlikle hatalı sonuçlar verecektir.

Kameralarda Uncooled Vox Özelliği ile  Gerçekte Ateşi Yüksek Olanı Düşük, Normal Olanı Yüksek Ateşli Görme Riskini Elemine Edersiniz...

 

 LAZER ISI ÖLÇERLER HATALI SONUÇLAR VEREBİLİR, TERMAL KAMERA YÜZÜ TARAR VE EN SICAK NOKTAYI BULUR VE BU NOKTAYA DAYALI SONUÇ GÖSTERİR.

ateş-ölçer-kamera