• BİLGİ PAYLAŞILARAK DRAMMATİK SONUÇLAR ÖNLENİR...

pH nedir, ph metre nasıl olmalıdır, ph nedir, ph ölçer nedir, ph ölçer nasıl olmalıdır, ph metre önerisi, ph ölçer önerisi, ph metre tavsiye

  pH Nedir..?

Açıklama : pH ( potantail Hydrogen= potansiyel hidrojen ) Suda çözünen asit ve bazik ölçütleri kısaca pH olarak adlandırılır ve bu değer 1 ila 14 aralığında desimal değerler ile ifade edilir ve nötr noktası 7 dir, kısaca su içindeki hidrojen iyonu konsantrasyonu pH değeri olarak adlandırılır ve bu değer bazı sayısal notasyonlar ile ifade edilir.

  Su pH değeri sayısal olarak düştükçe suyun asidik derecesi artar, bu su pH değeri 1 bulduğunda en asit durumunu alır, suyun pH değeri artıkça suyun bazik/alkalinitesi artar, bu pH değeri 14 değerini aldığında en bazik/alkalinite değerine ulaşmış olur. Su asidik derecesi artığı oranda su ekşi olur ve suyun bazik/alkalinitesi artığı oranda su acılığı artar.

 pH değerinde  bilinmesi gereken önemli bir hususda şudur; suyun ph değerinde bir değerinden hem yan değerine geçtiğinde oluşan değişim asidik veya bazik değere çok büyük değişimler olarak yansır. örneğin pH değeri 4 ten pH değeri 3 geçince asidik değeri 100 kat artar, aynı şekilde bazik değeri pH 8 olan bir rakamdan pH değeri 9 olan hemen yanındaki pH geçmesi durumunda bazik değeri yine 100 kat artar, burdanda bilinmesi gereken suyun asidik ve bazik değeri logaritmik bir değer alarak değişim gösterecektir diyebiliriz.

KALEM TİPİ SAVAŞ UÇAĞI GÖVDELİ ULTRA DAYANIKLI PH METRE İÇİN LİNKİ ZİYARET EDİNİZ.

 - .  -

https://www.acenersis.com/kalem-tipi-ph-metre-315-urun.html

 

- .     -

https://www.acenersis.com/poolpro-ps9fce-klor-olcumu-su-analizi-su-iletkenligi-311-urun.html